تاکید معاون استاندار آذربایجان‌غربی بر تعیین تکلیف تسهیلات ازدواج تا پایان سال

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر تعیین تکیف ثبت نام تسهیلات ازدواج جوانان در استان، خواستار تسریع در مشخص شدن وضعیت 11 هزار متقاضی در این بخش شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، رضا ابراهیمی روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان غربی تعیین تکلیف ثبت‌نام کنندگان تسهیلات ازدواج را تا پایان سال خواستار شد و افزود: نیاز به تحرک بیشتری در بخش بانکی داریم بطوریکه بتوانیم شاهد مشخص شدن وضعیت 11 هزار پشت نوبت تسهیلات ازدواج تا قبل از اتمام سال باشیم و در این خصوص شورای هماهنگی بانک‌ها باید به این موضوع برای سایر بانک‌ها تاکید کند.

معاون استاندار با اشاره به اهمیت بحث اشتغال جوانان اظهار کرد: باید با کمک همدیگر این مشکل را برای جوانان حل کنیم تا بحث ازدواج و مسکن آنها نیز که به اشتغال وابستگی دارد، حل شود.

ابراهیمی بی‌توجهی جوانان تحصیل کرده به کارآفرینی را از واقعیت‌های جامعه عنوان کرد و گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل ورزش و جوانان برای برگزاری کلاس‌های آموزشی و ارائه آموزش‌های لازم برای جوانان جویای کار و برقراری ارتباط بین آنان با کارآفرینان را مدنظر قرار دهند تا بتوان در ادامه شاهد ایجاد شرایط موثر در بحث کارآفرینی و کاریابی باشیم.

وی یادآور شد: در این خصوص، سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد به عنوان ظرفیتی مهم به شمار می‌رود که بتوان با بهره گیری از ظرفیت آنان، جوانان را به سمت ارتباط با کارآفرینان سوق دهیم.

ابراهیمی به نزدیک شدن هفته جوان اشاره کرد و یادآور شد: باید هر دستگاه، برنامه‌های ویژه برای این هفته تدارک و در جلسه بعدی ستاد اعلام کند تا شاهد اقدامات قابل توجهی در هفته جوان امسال باشیم.