مشارکت صندوق کارآفرینی امید آذربایجانغربی در طرحهای اشتغال روستایی

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجانغربی در نشست خبری با اشاره به اینکه این صندوق در سالجاری در۸۴ طرح اشتغال روستایی در استان مشارکت کرده است، گفت: برای اجرای این طر‌حها، ۵۹ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده ‌است.

علیرضا آخوندزاده، با بیان اینکه با اجرای این تعداد طرح برای ۱۷۰ نفر زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم شده‌است، افزود: همچنین امسال‌ این صندوق حدود ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخشهای مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری به حدود ۸۰۰ نفر از متقاضیان در استان پرداخت کرده است.

آخوندزاده تصریح کرد: ۹۸ صندوق خرد محلی برای توانمندسازی بانوان استان راه‌اندازی و از ابتدای سال گذشته تاکنون ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به این صندوق‌ ها پرداخت شده‌است.

وی افزود: این صندوق در سال گذشته یکهزار و پنج فقره تسهیلات اشتغال پایدار روستایی   به میزان 501 میلیارد ریال به این طرحها پرداخت کرده ‌است که با پرداخت این تسهیلات برای حدود سه ‌هزار نفر از روستاییان آذربایجانغربی زمینه اشتغال فراهم شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجانغربی اضافه کرد: اجرای طرحهای روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار معاش روستائیان از مهمترین اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری کند.