فرماندار مهاباد: کمبودی در تامین کالای اساسی مردم وجود ندارد

فرماندار مهاباد گفت: هیچ کمبودی در خصوص تامین مایحتاج شهروندان وجود ندارد و کالاهای اساسی به اندازه کافی در انبارهای این شهرستان ذخیره شده است.

 

ایرج شجاعی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تامین کالاهای موردنیاز مردم به ویژه با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز انجام شده و براین اساس شهروندان نگران تامین کالاهای اساسی خود نباشند.

وی ادامه داد: هیچ مشکلی در زمینه تامین مرغ، برنج،روغن، شکر، گوشت قرمز و سایر اقلام خوراکی مورد نیاز شهروندان وجود ندارد و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی در مبادی ورودی این شهرستان اضافه کرد: تامین اقلام مورد نیاز شهروندان و ارایه خدمات فروشگاه‌ها، خوارباروفروشی و نانوایی‌ها محدودیت‌پذیر نیست و دولت نیز برنامه‌ای در محدود کردن مایحتاج مردم ندارد

فرماندار مهاباد با بیان اینکه نظارت به نحوه فروش و قیمت بازار با دقت و جدیت در حال انجام است، گفت: قیمت کالا و خدمات براساس مصوبه شورای تنظیم بازار استان تعیین شده و طبق آن نظارت‌ها بردوام است.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در آرامش حاکم بر بازار افزود: صداو سیما، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری باید نسبت به آگاه‌سازی مردم و توجیه آنها مبنی بر اینکه خرید خارج از نیاز لازم نیست، تلاش بیشتری انجام دهند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است.

به گزارش ایرنا، روز گذشته برخی از شهروندان در پی انتشار شایعاتی مبنی بر اعمال محدویت بیشتر در خصوص قرنطینه خانگی و افزایش شیوع بیماری کرونا در سطح کشور با حضور در فروشگاه‌ها و بازار اقدام به خرید غیرمتعارف و انبار کردن مایحتاج خود به صورت انبوه کردند

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶۱۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آذربایجان‌غربی از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۱۹۳ بیماری مبتلا داشته و از این تعداد هفت نفر تاکنون فوت کرده‌اند.