اختصاص بیش از 4 میلیارد تومان برای رونق اقتصاد درمهاباد

58 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار امسال برای رونق اقتصادی در استان اختصاص داده شده که سهم مهاباد 4 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، در ادامه دیدارهای چهره به چهره مسوولان با مردم، اینبار مدیرکل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی پای دردودل اهالی مهاباد نشست.

مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان با بیان اینکه برای ارتقای معیشت روستاییان طرح یک روستا یک محصول در حال اجراست افزود: برای مهاجرت معکوس روستاییان هم طرح روستای بدون بیکار در استان انجام شده که پارسال 14 روستا هدفگذاری شده بود که به 6 روستا تسهیلات پرداخت شد و8 روستای باقی مانده هم تسهیلات دریافت میکنند.

آخوندزاده با بیان اینکه امسال هم 15 روستا در قالب این طرح تسهیلات دریافت خواهند کرد گفت: امسال طرح هرخانه یک گلخانه هم برای نخستین بار در کشور در روستاهای استان اجرا میشود.

رئیس صندوق کارآفرینی امید مهاباد هم گفت:صندوق کار آفرینی امید مهاباد در سال 98 از محل اعتبارات توسعه ملی برای 60 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد و در زمینه های کشاورزی ، صنعت و ورزش با مبلغ 3 میلیارد تومان ، در زمینه مشاغل خانگی هم 250 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

 کریمی آذر اضافه کرد: برای نخستین بار در جنوب استان طرح تولید درب های ضدسرقت و درب ام دی اف در مهاباد اجرا میشود که در زمینه اشتغال برای 10 نفر را ایجاد میکند این طرح در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

از طریق تسهیلات صندوق کارآفرینی امیدپار سال در استان برای 997 نفر  با اعتبار 11 میلیاردو 813 میلیون تومان اعتبار اشتغال ایجاد شده است.