گام بلند یازاریان مهاباد برای تجهیز بیمارستان موقت

گام بلند یازاریان مهاباد برای تجهیز بیمارستان موقت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، به منظور خرید ملزومات بیمارستان موقت کرونا در مهاباد بازاریان این شهرستان وارد عمل شدند.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تعداد زیادی از شهروندان خواستار تعیین هیات امنا و یا افتتاح شماره حساب برای واریز مبالغ اهدایی بودند تا کمک‌های خود را برای همراهی و مشارکت در خرید تجهیزات بیمارستان موقت واریز نمایند.

وی افزود: در همین راستا بازاریان شهرستان مهاباد، هیات امنای خیرین بازار را تشکیل دادند تا وجوهات بازارایان را جمع‌آوری و با این مبالغ ملزومات لازم برای پرستاران ازجمله لباس مخصوص، عینک، دستکش و ماسک مخصوص که از نیازهای بیمارستان موقت است خریداری شود.

محمودزاده تصریح کرد: بازاریان همت کردند و هیات امنایی بنام خیرین بازار را تشکیل داده‌اند و امیدواریم بازاریان و شهروندان با آنها همکاری لازم را داشته باشند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در پایان از تمامی خیرین، بازاریان، اصناف و شهروندانی که برای تهیه ملزومات پزشکی اقدام کرده‌اند تقدیر و تشکر کرد.

فرماندار اظهار کرد: تهیه ملزومات بیمارستان موقت مهاباد با استقبال گرم هیات امنای خیرین بازار روبرو شده و این امر نشان دهنده فرهنگ مشارکت در بین شهروندان مهابادی است.

وی افزود: مسیر قانونی و نحوه مدیریت هیات امنا ازجمله شفافیت در امور و حسابرسی  در جلسه‌ای با هیات امنای خیرین بازار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد تمامی امور بصورت شفاف پیش برود تا شهروندان از آن اطلاع کامل داشته باشند.

فرماندار مهاباد در پایان با اشاره به همه گیر شدن ویروس کرونا در شهرها از شهروندان خواست از دعوت اقوام در شهرهای همجوار جدا خودداری نمایند و امسال عید نوروز را برای جلوگیری از شیوع کرونا تلفنی به یکدیگر تبریک بگویند، چراکه افراد مبتلا ممکن است چندین نفر از اقوام را به بیماری جدی کرونا مبتلا کنند.

حاج قادر حبیبی سخنگوی خیرین بازار شهرستان مهاباد نیز ضمن اعلام حمایت از هیات امنای بیمارستان موقت مهاباد از بازاریان شهرستان برای حمایت از این بیمارستان و تلاش برای خرید تجهیزات و ملزومات مورد نیاز دعوت کرد.

وی ضمن تقدیر از همکاری و همراهی نماینده مردم مهاباد در مجلس، فرماندار و ریاست اداره صنعت معدن و نجارت افزود: مقرر شد شماره حسابی مشترک بنام اعضای هیات موسس افتتاح گردد تا بعد از طی کردن روال اداری و قانونی آغاز بکار کند و همزمان خیرین بازار نیز برای مقابله با ویروس کرونا وارد عمل شوند.

حبیبی تصریح کرد: بازاریان می‌توانند مبالغ خود را از ۵ هزار تومان تا هر مبلغی که مد نظر دارند به این حساب واریز نمایند تا ملزومات مورد نیاز بیمارستان موقت که از سوی هیات امنا اعلام می‌شود قبل از تعطیلی بازار خریداری گردد.