تشکیل بانک اطلاعاتی خانوارهای نیازمند در مهاباد

بانک اطلاعاتی شناسایی خانوارهای نیازمند و افراد آسیب‌دیده از شیوع بیماری کرونا در مهاباد راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد ؛ دبیر ستاد همیاری مردمی شهرستان مهاباد گفت: همزمان با شیوع بیماری کرونا و اعمال محدودیت و تعطیلی کسب‌ وکارهای مختلف، اقشار زیادی از مردم تحت تأثیر این امر واقع شده و نیاز است در این برهه کمک‌های مردمی به صورت عادلانه در بین آنها تقسیم شود.

حامد هدایت‌فر، با بیان اینکه خیّران مهابادی تاکنون مشارکت بسیار خوبی برای حمایت از نیازمندان داشته‌اند، افزود: این کمکها به دلیل نبود بانک اطلاعاتی مشخص و بدون کسب اطلاعات دقیق وضعیت خانواده‌ها ممکن است به برخی نیازمندان واقعی هم نرسد که براین اساس تصمیم گرفته شده یک بانک اطلاعاتی شامل اطلاعات خانوارهای نیازمند در قالب یک سرور راه‌اندازی شود.

هدایت فرگفت: این بانک اطلاعاتی با همکاری نهادهای دولتی از جمله کمیته امداد، اداره بهزیستی و سازمانهای مردم‌ نهاد برای شناسایی افرادی که در وضعیت موجود، درآمدهای روزانه خود را از دست داده و اکنون نیازمند رسیدن کمک و شارژ مالی هستند تشکیل شده است.

وی، با اشاره به اینکه بیش از دوهزار خانوار این شهرستان مستحق دریافت کمکهای مردمی هستند، افزود: برای همکاری و پرداخت اقلام خوراکی و حمایت مالی به کسانی‌که درخواست کمک می‌کنند، تحقیقات لازم انجام و در صورت مستحق بودن به آنها کمک خواهد شد.

هدایت فرافزود: تاکنون بالغ بر ۱۰۰ خانواره نیازمند مهابادی از طریق ستاد همیاری مردمی شناسایی و به آنان کمکهای مالی و اقلام خوراکی اهدا شده است و این روند همچنان ادامه دارد.