تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مناطق روستایی آذربایجانغربی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجانغربی بر رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی در مناطق روستایی تأکید کرد.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجانغربی درنخستین نشست بخشداران ودهیاران آذربایجانغربی درسالجاری، با قدردانی از تلاش فرمانداران، بخشداران، دهیاران، دستگاههای اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی و خدمات رسان و همچنین سازمانهای مردم نهاد در مقابله با شیوع بیماری کرونا گفت: برای جلوگیری از شیوع این بیماری و شکست آن نیازمند وحدت و همدلی مردم و رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی هستیم.

آیدین رحمانی افزود: برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، دهیاران در مناطق روستایی پروتکل‌های بهداشتی را جدی گرفته و رعایت کنند.

رحمانی، با تأکید بر رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی در مناطق روستایی گفت: برای جلوگیری از خسارتهای مالی و جانی و کاهش اثرات تخریبی زیست محیطی ضروری است تمام اقدامات بهداشتی و ضدعفونی اماکن در روستاها به صورت هدفمند صورت گیرد.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تا اطلاع ثانوی تمام محل‌ های تجمع از جمله قهوه خانه‌ها، اماکن ورزشی، بازارهای محلی و آرایشگاهها در شهرها و مناطق روستایی تعطیل است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجانغربی، همچنین با اشاره به آغاز فصل کار در مزارع کشاورزی و باغها گفت: روستائیان با هماهنگی جهاد کشاورزی بدون تجمع در محل‌ های توزیع کود و سم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند اقدام به خرید مایحتاج خود در این زمینه کنند.

رحمانی، همچنین از ادامه فعالیت طرحهای عمرانی در آذربایجانغربی خبر داد و گفت: فعالیت در طر‌حهای عمرانی در استان تعطیل نیست و تمام فعالیتها با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی در اجرای پروژه‌ های عمرانی انجام می ‌شود