بسته های تشویقی و حمایتی شورای شهر و شهرداری مهاباد برای شهروندان در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا

بسته های تشویقی و حمایتی شورای شهر و شهرداری مهاباد برای شهروندان در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد مهندس ابراهیم کریمی سخنگوی شورای اسلامی شهر اهم مصوبات این جلسه را بدین نحو اعلام نمود:

کلیه املاک متعلق به شهرداری که به صورت اجاره در اختیار شهروندان می باشد در مدت تعطیل از پرداخت هرگونه اجاره معاف می باشند.

کلیه ناوگان حمل و نقل شهری اعم از اتوبوسهای خط واحد تاکسیهای با پلاک ت و تاکسیهای ون و میدل باس و همچنبن تاکسیهای تلفنی و اینترنتی از هرگونه فعالیت و تردد در سطح شهر منع گردیدند.

همچنبن سازمان حمل و نقل موظف به تعیین‌ دو محل با شماره تلفنهای مجزا برای ارایه سرویس به همشهریان بصورت کشیک با حداکثر ظرفیت ٢٠ دستگاه برای تاکسیهای پلاک ت و نیز ٢٠ دستگاه تاکسی تلفنی اقدام نماید.

همچنبن ضروری است رانندگان تاکسیهای مذکور بعد از هر سرویس نسبت به ضد عفونی خودرو اقدام نمایند.

جهت حمایت از رانندگان فعال در آژانسهای تلفنی مصوب شد که درایام تعطیلی رانندگان از پرداخت هر گونه هزینه ای به آژانسها معاف گردند و برای حمایت ازآژانسها سازمان حمل و نقل موظف گردید در هنگام تمدید پروانه آژانسها برابر ایام تعطیلی درهزینه دریافتی از آنها تخفیف اعمال نماید .

مصوب شد کلیه اصناف و بازاریان محترم در ایام تعطیل بازار از پرداخت عوارض کسب و پیشه معاف گردند

همچنین شورای اسلامی شهر تاکید کرد شهرداری موظف است با تمام امکانات موجود نسبت به اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا ویروس شهرستان اقدام و جهت حفظ سلامت شهروندان، گندزدایی، ضدعفونی و شستشوی سطح شهر بصورت مستمر در دستور کار قرار دهد و نسبت به جمع آوری و دفع و دفن پسماندهای شهری روزانه و به روال قبلی اقدام نماید