کنترل شیوع بیماری کرونا ، وظیفه ای همگانی

امام جمعه مهاباد ، رعایت نکردن اصول بهداشتی نظیر گناه کبیره است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ ماموستا عبدالسلام امامی افزود: امروز شیوع بیماری کرونا شرایط زندگی را به گونه‌ای رقم زده که اهتمام نکردن به پروتکل‌های بهداشتی زمینه مرگ اطرافیان را به واسطه این ویروس به وجود آورده است، بنابراین کسی که اصول بهداشتی را رعایت نکند، در حقیقت مرتکب قتل شده است.

ماموستا امامی افزود: همه ما در قبال کنترل شیوع بیماری کرونا و رعایت مواردی که وزارت بهداشت ودرمان تعیین کرده است، مسئول بوده و تمکین به محدودیتهای ترافیکی و اجتماعی نیز یک واجب شرعی محسوب می‌ شود.

امام جمعه مهاباد، با بیان اینکه هنوز افرادی به خطرناک بودن این بیماری اعتقاد ندارند، گفت: تحمل رنج و سختی این بیماری در شرایطی که هنوز هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، کار هرکسی نیست و فردی که به واسطه سهل انگاری دیگران مبتلا شده، به راحتی خطر مرگ وی را تهدید می‌کند.

ماموستا امامی اضافه کرد: در هفته‌ های گذشته تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در کشور به طور قابل توجهی افزایش یافته است بنابراین باید این ویروس خطرناک را جدی بگیریم و مراقب حفظ جان و سلامت خود و دیگران باشیم.

وی، با اشاره به اهمیت کمک به همنوعان و نقش خیران در شرایط فعلی افزود: امروزه اهدای اقلام بهداشتی به افرادی که توانایی تهیه آن را ندارند یا کمک به تهیه موارد مورد نیاز کادر درمانی در راستای مقابله با کرونا می تواند بهترین زکات تلقی شود.

ماموستا امامی، با بیان اینکه پرسنل بیمارستان و کادر درمانی درخط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند،اضافه کرد: حقوق ماهانه بسیاری از نیروهای شرکتی که در شرایط سخت در حال ارائه خدمات به بیماران در بخشهای مختلف هستند، برای چندین ماه به تعویق افتاده که نیاز است مسئولان برای به روز کردن دستمزد این قشر زحمت کش چاره‌ای بیاندیشند.