جلسه شورای حفاظت از منابع آب درمهاباد

لایروبی رودخانه مهاباد، تسریع در روند ساخت پل روستاهای بخش مرکزی و خلیفان و برخورد با ساخت و سازدر بستر رودخانه ها از مصوبات جلسه شورای حفاظت از منابع آب در مهاباد بود.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد، رحمانی سرپرست مدیریت منابع آب مهاباد دراین نشست با اشاره به اینکه تراز دریاچه سد مهاباد امروز 23/1145  متر ارتفاع از دریاهای آزاد است افزود: حجم مخزن این سد هم 33/84 میلیون متر مکعب است که در مدت مشابه پارسال 84/77 میلیون متر مکعب بوده است که نشان از افزایش 5/6 میلیون متر مکعبی حجم ذخیره آب نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

صنعتی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری مهاباد هم با بیان اینکه طرح آبرسانی به روستای دوستعلی با پیشرفت 90 درصدی همراه است گفت: با تصویب اعتبار 650 میلیون تومانی این پروژه و تکمیل آن ، کمک شایانی به مدیریت صحیح مصرف آب در منطقه خواهد شد.

پاکزاد بخشدار بخش مرکزی هم گفت: ساخت و ساز در بستر رودخانه ها در روستاها ممنوع است و با افرادی که خلاف آن عمل کنند بنابر کمیسیون ماده 99 قانون شهرداری ها اقدام قانونی می شود.

 بیژن فر بخشدار خلیفان هم تصریح کرد: بخش عمده از محل خطرساز رودخانه ها و انهار توسط دهیاری ها را پاکسازی می شود و اینک در حال احداث پل در روستای قوزلوجه هستیم و قرار است  سال آینده پل روستای کیسه‌لان که راه ارتباطی 3 روستاست، احداث شود.