نرخ بیکاری در مهاباد کاهشی شد

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت: نرخ بیکاری طی چند سال گذشته در این شهرستان کاهشی و هم اکنون به 11.4درصد رسیده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ بارزان دانشمند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از مجموع 181هزار نفر جمعیت بالای 15 سال این شهرستان بیش از 86 هزار و 300 نفر نیروی کار فعال هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد هم 76 هزار نفر در مهاباد شاغل هستند، اضافه کرد: در حال حاضر 9 هزار و 919 نفر با نرخ بیکاری 11.4 در این شهرستان شغل خاصی ندارند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد بیان کرد: از ابتدای سال 1397 تاکنون بالغ بر 725 میلیارد ریال برای 257 طرح اشتغال پایدار روستایی توسط بانک های عامل پرداخت شده که از این حیث جز شهرهای برتر استان هستیم.

دانشمند با اشاره به اینکه در قالب این طرح ها برای هزار و 862 نفر هم اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است، اضافه کرد: در حال حاضر 725 نفر در مهاباد ماهانه بیمه بیکاری دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات تبصره 18 نیز 25 میلیارد ریال تسهیلات در این شهرستان پرداخت شده است، گفت: با توجه به ظرفیت های صنعتی، گردشگری و کشاورزی امیدواریم با همکاری کارفرمایان و صاحبان صنایع شاهد شکوفایی اقتصادی در شهرستان و کاهش بیشتر نرخ بیکاری در منطقه باشیم.

در شهرستان 250 هزار نفری مهاباد بیش از 20 هزار بیمه شده کارگری وجود دارد.