همایش دوچرخه‌ سواری همگانی در مهاباد برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : همایش دوچرخه‌سواری همگانی با شعار "قطع زنجیره کرونا با استفاده از دوچرخه" با حضور علاقه‌مندان به این رشته ورزشی در مهاباد برگزار شد.

رییس هیات دوچرخه سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد روز سه‌شنبه در حاشیه این مراسم  اظهار داشت: در این همایش بیش از ۱۵۰ نفر دوچرخه‌سوار حضور داشتند و شرکت‌کنندگان مسیرهای از داخل شهر مهاباد را به صورت رفت و برگشت رکاب زدند.

دیاکو توتونچی ادامه داد: این همایش در قالب سه گروه مختلف و با حضور ورزشکار نوجوان و جوان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز و خیابان‌های داخل شهر با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و استفاده کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی برگزار شد.

وی اضافه کرد: استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و پرداخت وجه نقد برای تردد در داخل شهر، باعث گسترش بیماری کرونا در جامعه می‌شود و در صورتی که فرهنگ استفاده از دوچرخه جایگزین شود، تا حدودی زنجیره ابتلا به کرونا نیز قطع خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت پویش ملی "سه‌شنبه بدون خودرو" اظهار داشت: این پویش از مدتی قبل در مهاباد فعالیت خود را به منظور ایجاد رغبت بیشتر در شهروندان برای پرداختن به ورزش‌های همگانی با هدف داشتن جامعه‌ای سالم شروع کرده و با استقبال گرم شهروندان روبرو بوده است.