کمک یک میلیاردی خیران مهابادی برای مقابله با ویروس کرونا

 

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: خیران این شهرستان یک میلیارد ریال برای تجهیز و خرید اقلام بهداشتی برای بیمارستان امام خمینی (ره) جهت مقابله با بیماری کرونا را تعهد کردند.

امیر بهزاد روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مبلغ تعهد شده توسط خیران این شهرستان برای تهیه اقلام بهداشتی و مورد نیاز بخش ایزوله و پرسنل و کادر بیمارستان و تهیه لباس‌های حفاظتی هزینه می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین پیش بینی شده است از محل این کمک‌های نقدی تمهیداتی برای افزایش تخت‌های مربوط به بخش مراقبت‌های ویژه از بیماران احتمالی کرونا هزینه شود.

وی بیان کرد: قبل از این نیز انجمن داروسازهای مهاباد با پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال بیش از ۲۰ هزار ماسک را به صورت پیش خرید تقبل کرده‌اند که در صورت تامین در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

«بهزاد»، در خصوص آخرین وضعیت بیماران کرونا در مهاباد اعلام کرد: تاکنون تنها ۲ مورد مثبت ویروس کرونا در این شهرستان تایید شده که هم‌اکنون در بخش عادی بیمارستان تحت مراقبت ویژه هستند و حال عمومی آنان نیز مطلوب است.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: هم‌اکنون هفت نفر دیگر مشکوک به ویروس کرونا نیز بستری هستند که ۲ نفر در بخش آی‌سی‌یو و پنج نفر در بخش ایزوله مراقبت می‌شوند

وی تاکید کرد: سعی و تلاش همه مسوولان این شهرستان و دستگاه‌های اجرایی، کنترل این ویروس و جلوگیری از شیوع آن است که به‌صورت شبانه‌روزی و با تمام توان در حال اجراست.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند