مکان یابی سایت موقت پسماند مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مهاباد گفت: سایت موقت پسماند درمهاباد مکان یابی شده است.

ابراهیم کریمی افزود: سایت جدید موقتی بوده اما تمام دستورالعمل‌های بهداشتی و ایمنی در آن لحاظ می‌شود.

کریمی تصریح کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت سایت پسماند سیدآباد و مشکلات زیاد آن، چندین مکان به عنوان سایت موقت معرفی شده است که درصورت تأیید بزودی عملیات آماده سازی برای یکی از مکانها صورت می‌گیرد.

وی گفت: تاکنون شش مکان برای احداث سایت جدید شناسایی شده است که ظرف مدت چند روز آینده مناسب‌ترین مکان آماده سازی خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر مهاباد، در ادامه با اشاره به کامل شدن طرح جامع پسماند مهاباد گفت: در بازدید‌های صورت گرفته یک منطقه به مساحتی نزدیک به 40 هکتار به عنوان مکان مناسب تشخیص داده شده و در صورت تأیید مکان توسط مشاور از سوی اعضای کارگروه پسماند مطالعات تخصصی انجام خواهد شد.

ابراهیم کریمی اضافه کرد: تجمیع سایت پسماند دو شهر میاندوآب و مهاباد هم در دستور کار قرار دارد اما این طرح نیازمند بررسی بیشتر و رسیدن به نتیجه است.

وی، با اشاره به هزینه‌ مالی کلان احداث سایت مشترک دو شهر مهاباد و میاندوآب تصریح کرد: ایجاد سایت مشترک و دفن زباله به روش سنتی منطقی نیست و هیچ شهری حاضر به قبول دفن زباله شهرهای اطراف درحوزه استحفاظی خود نیست بلکه نخستین گام در اجرای این طرح وجود سرمایه گذار کارخانه بازیافت و عقد قرارداد قطعی با وی است.

کریمی در پایان اظهار کرد: موضوع سایت مشترک تنها ابعاد محیط زیستی ندارد و ابعاد اجتماعی آن را نیز باید در نظر گرفت و مطابق با آن اقدام کرد.