آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد در سال 97

آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد در سال 97

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد روز شنبه مورخه 25 اسفند 97 ، آخرین جلسه شورای اداری شهرستان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، امام جمعه ، فرماندهان نظامی انتظامی ، شورا و شهرداری و اعضای شورای اداری این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

 امام جمعه مهاباد در این نشست ضمن محکوم کردن حادثه تلخ عملیات تروریستی روز گذشته و کشتار نمازگزاران مسلمان در نیوزیلند، از رویکرد دوگانه رسانه‌های غربی به این اقدام تروریستی انتقاد کرد.

ماموستا عبدالسلام امامی، در ادامه از خانواده ها  و والدین خواست مراقب رفتار فرزندان خود در مراسم چهارشنبه آخرسال باشند و توصیه ها و هشدارها را جدی بگیرند.

فرماندارشهرستان مهاباد هم در این نشست ابراز امیدواری کرد، با برنامه ریزی صحیح سال آینده به سال شکست کامل دشمن تبدیل شود.

ایرج شجاعی، در ادامه با اشاره ‌به روز زبان مادری گفت: تنوع فرهنگی و قومی یکی از سرمایه ‌های عظیم ایران محسوب می‌شود و تنوع زبانی هم علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و آرامش در جامعه، موجب وحدت در بین اقوام مختلف شده است.

شجاعی، همچنین مبارزه با فساد اعم از زمین خواری، ارتشاء و دست اندازی به اموال عمومی را موجب ایجاد رضایت عمومی عنوان کرد و گفت: مردم گرانی و تورم را تحمل خواهند کرد، اما زیر بار سوء استفاده و دست اندازی به بیت المال نخواهند رفت.

سرهنگ ظهیریان، فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد هم در این نشست با تبریک فرارسیدن سال نو، بر رعایت اصول ایمنی و پرهیز از رفتار‌های خطرناک و آسیب زا در چهارشنبه آخرسال تأکید کرد و از شهروندان خواست در صورت برنامه ریزی برای مسافرت، اموال با ارزش خود از جمله طلا و جواهرات را در جای امن نگهداری کنند و یا به صندوق امانات بانکها بسپارند.

کامبیز شاوله مدیرآموزش و پرورش شهرستان مهاباد هم از آمادگی 15 مدرسه با 152 کلاس برای اسکان مسافران نوروزی خبرداد گفت: در سال 97 اسکان مسافران درمراکز اسکان فرهنگیان در مقایسه با سال قبل از آن 34 درصد افزایش داشت.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهاباد نیز از رشد 65 درصدی اقامت کنندگان و همچنین رشد 45 درصدی بازدیدکنندگان از اماکن گردشگری این شهرستان در سالجاری خبر داد و گفت: تمام مراکز خدماتی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی هستند.

علیزاده آذر، شهردارمهاباد هم گفت: نیروهای خدماتی شهرداری با رنگ آمیزی جداول، روکش آسفالت خیابانها و نصب تابلوهای راهنمایی درحال آماده سازی مهاباد برای میزبانی هرچه بهتر از مهمانان هستند.

قادری، رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان مهاباد هم گفت: نظارت برعرضه و قیمت کالا درمهاباد آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.