صالحی:رسانه های ایران ستیز، وحدت ملی ما را نشانه رفته اند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود اقوام و مذاهب مختلف در کشور گفت: رسانه های ایران ستیز، وحدت و همبستگی ملی ما را نشانه رفته اند و تلاش می کنند رابطه اقوام ایرانی را از هم گسسته نشان دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد سیدعباس صالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مهاباد افزود: ملت ایرانی در طول تاریخ چند هزار ساله خود همواره به طور مسالمت آمیز و به شکل یک خانواده پایدار زندگی کرده اند؛ این سرزمین کمترین نزاع و جنگ درونی در بین اقوام را در طول تاریخ داشته و وجود قومیت ها، زبان و مذاهب مختلف هرگز خللی در اتحاد و همبستگی آنان ایجاد نکرده است.
صالحی با بیان اینکه بدخواهان نظام همواره و بخصوص در این برهه حساس تلاش مضاعفی را برای شکستن این انسجام ملی در کشور انجام می دهند، اضافه کرد: رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبتنی بر تقویت هویت وحدت بخش ایرانی و مقابله با تهاجم فرهنگی است.
وی در خصوص برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان های مرزی کشور نیز اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایرانی در راستای تحکیم اتحاد و همبستگی ملی سبب پایداری امنیت در این مناطق و به تبع آن در سراسر کشور خواهد شد.
صالحی ادامه داد: جوانان و نوجوانان مناطق مرزی که بیشتر در معرض تهاجم های فرهنگی هستند باید با ابزارهای فرهنگ و هنر ایرانی به داشته های خود شناخت بیشتری پیدا کند تا بتوانند در مقابل این تهدیدها مقاوم باشد.
وی بیان کرد: اجرای برنامه هایی شامل جشنواره، بزرگداشت مفاخر و شخصیت های انقلابی قوم های مختلف در مناطق مرزی از دیگر برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مقابله با این تهاجم هاست.
صالحی در رابطه با مشکلات نشریات مکتوب نیز گفت: توسعه فضای اینترنتی، پایگاه های اطلاع رسانی و خبری، روزنامه و مجله های دیجیتالی و موبایل های هوشمند هر کدام به نحوی نشریات مکتوب را تحت تاثیر قرار داده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شرایط اقتصادی نیز از عوامل دخیل در مشکلات نشریات است، بیان کرد: مشکلات عرصه مطبوعات مکتوب شامل تامین هزینه های جاری مطبوعات از جمله کاغذ و اهدای یارانه های مطبوعاتی که در کنترل وزارتخانه فرهنگ و ارشاد است، همچنان و بیشتر از گذشته مورد حمایت قرار می گیرد.
وی افزود: با توجه به اینکه دولت شرایط مالی مطلوبی ندارد، در 9 ماهه اول امسال تنها 50 درصد از سهم برنامه و بودجه و خزانه دولت برای بخش یارانه ای مطبوعات تخصیص پیدا کرد.
صالحی با اشاره به مساعدت معاون رییس جمهوری در سه ماهه باقی مانده از سال جاری گفت: علاوه بر تخصیص مطالبه های گذشته، کل سهم بودجه ای خود را نیز دریافت خواهیم کرد تا در پرداخت یارانه بخش مطبوعات کمبودها را جبران کنیم.
به گزارش ایرنا سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر 2 روزه خود به آذربایجان غربی امروز با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه های شهرهای جنوب استان در مهاباد دیدار کرد.