برگزاری جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی- سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان

برگزاری جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی- سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خبر داد؛
✅ آمادگی استان آذربایجان غربی برای اجرای مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی از آمادگی استان برای اجرای مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، رضا حسینی صبح امروز در جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان که در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، گفت: با توجه به ابلاغ مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، استانداری آذربایجان غربی، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را با دستگاه ها و بانک ها برای اجرای هر چه بهتر این طرح در استان انجام داده است.

وی تاکید کرد: تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، صرفا به طرح های دارای توجیه اقتصادی و اشتغال زا پرداخت می شود.

معاون استاندار افزود: استان در اجرای مرحله اول طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، عملکرد خوبی داشته است و تلاش داریم مرحله دوم این طرح را نیز بصورت کارشناسی و با نتیجه بخشی بهتر در استان اجرا کنیم تا از طریق آن، هدف دولت در تثبیت جمعیت روستایی، ایجاد اشتغال در روستاها و جلوگیری از ایجاد حاشیه نشینی در شهرها تامین شود.

حسینی همچنین گفت: از زمان شروع مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان، نظارت های لازم بر روند اجرای طرح نیز آغاز شده و لازم است این امر بصورت مستمر و دقیق انجام گیرد.

وی در ادامه از دستگاه های استانی خواست رسته هایی که در فهرست رسته های اولویت دار استان نیستند، اما می توانند بعنوان یک رسته اولویت دار و دارای اشتغال زایی بالا در استان تعریف شوند را جهت بهره مندی از تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان ارائه کنند.