شهروندان نسبت به ثبت شماره تلفن همراه در سامانه ملی شرکت گاز اقدام کنند

رییس اداره گاز مهاباد گفت: شهروندان نسبت به ثبت شماره تلفن همراه خود در سامانه ملی شرکت گاز جهت ارسال صورتحساب به صورت پیامک اقدام کنند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد جلال شمس برهان روز یکشنبه با اشاره به شروع فرآیند حذف قبوض کاغذی گاز افزود: با هدف ارایه خدمات الکترونیک و غیرحضوری به مشترکان این شرکت و در راستای اجرای سیاست‌های دولت الکترونیک، حذف قبوض کاغذی گاز در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

وی ادامه داد: ثبت شماره اشتراک و تلفن همراه مشترکان گاز برای حذف قبض کاغذی آغاز شده است و طبق برنامه شرکت در صورت مهیا شدن همه شرایط از آذرماه امسال قبوض کاغذی برای مشترکان صادر نخواهد شد.

وی به روش‌های ثبت شمـاره همــراه مشترکان گاز اشاره و اضافه کرد: ارسال شماره اشتراک به ۱۰۰۰۱۹۴، مراجعه به وب سایت شرکت ملی گاز به آدرس www.nigc.ir و مراجعه به لینک ثبت تلفن همراه مشترکان و ارایه شماره تلفن همراه به افراد کنتورخوان، راه‌های ثبت‌نام در طرح حذف قبوض کاغذی هستند.

رییس اداره گاز مهاباد اظهار داشت: جلوگیری و کاهش ترددهای غیرضروری درون شهری، جلوگیری از آلودگی زیست محیطی و احترام به حقوق شهروندی و کاهش مراجعات به منازل مردم از جمله منافع این طرح است.

حذف صدور قبض کاغذی بخش نامه وزارت نیرو نیز با هدف کاهش مصرف کاغذ، حرکت در مسیر دولت الکترونیک و کاهش هزینه‌ها از تیرماه در کشور آغاز شده است

این طرح از ابتدای امسال با حذف قبض تلفن وارد فاز اجرایی شد؛ بعد از تلفن نوبت به قبوض برق و هم‌اکنون به قبض‌های گاز رسیده تا مشترکان با استفاده از راهکارهای ارایه شده در سامانه مورد نظر ثبت‌نام کرده و قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند

هم‌اکنون بیش از ۵۳ درصد مناطق روستایی مهاباد شامل هشت هزار و ۲۰۰ مشترک و ۹۹ درصد مناطق شهری شامل ۵۷ هزار مشترک از نعمت گاز برخوردار هستند.