افتتاح موسسه فیلم‎سازی گسترش فیلم فقره‎قا مهاباد

افتتاح موسسه فیلم‎سازی گسترش فیلم فقره‎قا مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، روز پنجشنبه مورخه 6 دیماه موسسه فیلمسازی گسترش فیلم فقرهقا مهاباد با حضور معاون برنامهریزی و توسعه فرمانداری مهاباد، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان و علاقمندان به هنر سینما افتتاح شد.

قادر مرادی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: گروه هنری فقرهقا مدت 17 سال است که در قالب گروه هنری فرهنگی تئاتر و سینما و میانپرده مشغول به فعالیت است.

وی افزود: فعالیت موسسات فرهنگی و هنری یکی از زیرساختهای تقویت نیروهای جوان و هنرمند است که می تواند در رشد و ارتقای فرهنگی شهر در حوزه سینما و تئاتر تأثیر گذار باشد.

معاون برنامهریزی و توسعه فرمانداری مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: گروه فرهنگی هنری تئاتر فقرهقا در چند سال گذشته همواره همکاری خوبی با فرمانداری مهاباد در زمینه کاهش آسیبهای اجتماعی داشته است.

خشایار صنعتی ضمن تقدیر از عملکرد گروه هنری فقرهقا افزود: مدیریت این موسسه برعهده فردیست که هنرش را برای خدمت به ارتقای فرهنگ شهروندان و کاهش آسیبها ارائه کرده است و در این راستا نیز فرمانداری مهاباد آماده هرگونه حمایت و همکاری با این موسسه است.

هیوا نوربخش مدیر موسسه فیلمسازی گسترش فیلم فقرهقا مهاباد نیزاظهار کرد: در این موسسه کلاسهای آموزشی گروهی و خصوصی بازیگری، تدوین، نویسندگی، کارگردانی، عکاسی و... تدریس میشود.

وی افزود: ارتقای سطح هنری هنرمندان شهرستان مهاباد، تولید و ساخت مستند، سریال، کلیپ، فیلم کوتاه و برگزاری جشنوارهها و نمایشگاههای هنری و سینمایی از اهداف این مؤسسه است.

نوربخش تصریح کرد: کلیه هزینه کلاسهای آموزشی این موسسه با تعرفه دولتی لحاظ میگردد و ثبت نام کلاسها همه روزه در نوبت صبح و عصر صورت میگیرد.