شایعه‌ پراکنی در خصوص کرونا مورد پیگرد قرار می‌گیرد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: افراد یا گروه‌های سازمان یافته‌ای که به پخش اخبار جعلی و شایعه در خصوص بیماری کرونا اقدام کنند، شناسایی می‌شوند و مورد پیگرد قرار می‌گیرند.

معاون استاندار آذربایجان‌غربی:

شایعه‌ پراکنی در خصوص کرونا مورد پیگرد قرار می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ،علی مصطفوی به مصوبه های کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: طبق این مصوبه‌ها فضای مجازی به صورت مستمر رصد و با انتشار اخبار جعلی و شایعه مقابله می‌شود.

وی با اشاره به الزام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی به رفع کمبود اقلام ضدعفونی و پیشگیری از بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی نیز اضافه کرد: این سازمان باید پیش‌بینی لازم برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم و نظارت بر قیمت کالاها و انجام اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف نسبت به وجود کالاها در استان را داشته باشد.

وی بیان کرد: در این راستا گمرکات استان نیز ترخیص کالاها و مواد بهداشتی و مورد نیاز مردم را در اولویت قرار می‌دهد و ظرفیت‌های لازم در برای مبادله کالا با کشورهای همسایه را ایجاد می‌کند.

در آذربایجان‌غربی نتیجه ۱۹۳ آزمایش در خصوص ابتلا به بیماری کرونا مثبت اعلام شده که از این افراد، هفت نفر جان خود را از دست داده‌اند.