آتش نشانی مهاباد امسال 457 ماموریت انجام داده است

مدیرعامل سازمان آتش ‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: 457 ماموریت شامل 411 مورد شهری و 46 مورد خارج از محدوده شهری امسال در زمینه امداد و نجات در این شهرستان انجام داده شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  رحمان احمدی روز شنبه با حضور در ایرنای دفتر مهاباد اظهار داشت: از این تعداد 349 مورد مربوط به اطفای حریق، 28 مورد حوادث جاده ای و تصادفات، 31 مورد دفع حیوانات موذی و مابقی امداد رسانی متفرقه شامل گیر کردن در آسانسور، نجات حیوانات اهلی، رفع نشست گاز و سیلاب بوده که با موفقیت انجام شده است.
وی ادامه داد: در این مدت 68 نفر شامل 52 نفر مرد و 13 نفر زن و سه نفر کودک مصدوم شده و 19 نفر از جمله 14 مرد و پنج زن فوت شده اند.
احمدی اضافه کرد: امسال 268 گواهی ایمنی برای 209 ساختمان و 59 مورد واحد تجاری و آموزشی صادر شده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی مهاباد اظهار داشت: برای افزایش ایمنی و حفظ سلامت شهروندان، صدور پایان کار آپارتمان ها از سوی شهرداری مهاباد، منوط به نصب و راه اندازی کپسول و تجهیزات آتش نشانی در آنهاست.
احمدی با بیان اینکه آموزش افراد در نحوه مقابله با حوادث از عوامل کاهش آسیب های جانی و مالی است، گفت: نکات ایمنی و راه های مقابله با آتش سوزی، توسط ماموران این سازمان به دانش آموزان، مربیان و کارکنان ادارات به صورت رایگان ارایه و از ابتدای امسال تاکنون 52 کلاس آموزشی در این زمینه تشکیل شده است.
رحمانی بیان کرد: شهروندان برای برخورداری از هرگونه راهنمایی و مشاوره ایمنی با شماره تلفن 125 این سازمان در طول شبانه روز تماس حاصل کنند.
هم اکنون این سازمان در مهاباد در قالب سه ایستگاه، 42 نفر پرسنل عملیاتی و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می دهد.